Taastame andmeid serveritest ja RAID massiividelt

Üks või enam RAID-massiivi kõvaketastest ei tööta?

NAS-süsteemi varundus ei tööta?

Serverist on failid kadunud?

Taastame andmeid erinevate tootjate NAS-süsteemidest, serveritest ja RAID-massiividelt. Aitame andmeid taastada nii ettevõtete serveritest kui ka kodustest süsteemidest.

Kui andmete taastamine ei õnnestu, ei pea ka maksma!
Tagame andmete täieliku privaatsuse.

Aitame andmete taastamisega olenemata serveri tüübist ja vigastuse loomusest – vahetame rikkis kõvakettaid ja taastame servereid, mis on füüsiliselt kannatada saanud.

Millised on peamised probleemid, mis põhjustavad andmete kadumist serveritest, NAS-süsteemidest ja RAID massiividelt?

Serverisüsteemid ei ole üldjuhul tundlikud voolukõikumistele aga ei saa välistada voolukõikumisest või voolukatkestusest tekkivaid serveri või kõvaketta rikkeid. Juhul, kui mõni serveris olevatest ketastest lõpetab voolukõikumise tõttu töö, töötab server küll edasi, kuid on suures ohus – ühe või mitme ketta puudumise kompenseerimiseks peavad rohkem töötama kõik teised kettad, mis muudavad nad riketele vastuvõtlikumaks.

Kahjuks põhjustab serveritest andmete kadu tihti inimlik eksitus või isegi pahatahtlikkus – andmete kustutamine, üle kirjutamine või serveri algseadete taastamine. Üldjuhul on andmete taastamine nendel juhtudel siiski võimalik.

Aitame andmete taastamisel ka siis, kui server on sattunud õnnetusjuhtumisse, saades tule- ja veekahjustusi või põrutuskahjutusi. Andmete taastamine füüsiliselt kahjustatud serveritest on küll kulukas, kuid andmed tihtipeale kallimad. Soovi korral aitame ka serveri uuesti töökorda seadmisel.

Mida teha, kui andmed on serverist kadunud või kogemata kustutatud?

Juhul, kui avastate andmete kadumise serverist või serveri töö on häiritud, tasub kohe ühendust võtta Netiabi tehnikutega. Kuna serverisüsteemid põhinevad mitmetel omavahel ühendatud kõvaketastel, kehtib ka siin reegel – mida vähem tegevusi peale andmete kadumist teha, seda suurem tõenäosus on neid taastada. Tavatöö jätkamisel kirjutatakse vastasel juhul “kustutatud” andmed lihtsalt uutega üle.

Serveri töö on häiritud või andmed kadunud? Netiabi kogenud tehnikud aitavad mured serveritega kiiresti lahendada. Võta ühendust!

    +372 5850 1010

    Anton Rütman
    teenindusjuht

    Top