31.12.2024 Oleme avatud 9:00-15:00
01.02.2025 Oleme suletud

Mängokonsoolide hooldus pultide parandus

Mängukonsooli hooldus on oluline tegevus, kuid konsooli hooldusvajadus võib tulla paljudele kasutajatele üllatusena. Tehniliselt ehituselt on mängukonsoolid üllatavalt sarnased kompaktsetele arvutitele, mis on optimeeritud puhtalt mängimisel suure jõudluse pakkumiseks. Kuid suure jõudlusega kaasneb ka kuumus, mis on vaja mängukonsooli sisemusest efektiivselt välja juhtida.

Selleks, et konsool saaks end jahutada ja töökorras püsida on vaja seda hooldada ja puhastada samamoodi nagu arvutit – eemaldada korpusesse kogunenud tolm ja mustus, vahetada välja kuivanud termopasta, puhastada jahutusventilaatorid. Nii saab konsool mängimise käigus tekkiva kuumuse efektiivselt korpusest välja juhtida, kestab kauem ja väheneb rikete oht.

Sony Playstation parandus, hooldus ja pultide remont – PS3, PS4, PS5

Kuigi maailma läbi aegade enimmüüdud mängukonsool on Sony Playstation 2, siis täna on kasutuses pigem Playstation 4 ja Playstation 5, mõnel pool ka Playstation 3. Olenemata konsooli versioonist vajavad hooldus need kõik. Varuosade saadavus on parem muidugi PS4 ja PS5 jaoks. 

Lisaks hooldusele parandame PS4 ja PS5 remonti vajavaid mängupulte – vahetame joystick-e, RB/LB nuppusid ja palju muud.

Microsoft Xbox konsoolide remont ja hooldus – Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox 360

Xbox mängukosoolide valik on kirju ja nimetused võivad segadust tekitada, kuid remondime ja hooldame neid sellegipoolest. Saame aidata kui Sinu Xbox:

  • Läheb kuumaks, undab või on vali;
  • Ei loe plaate;
  • Ei käivitu;
  • Ei suuda teha tarkvarauuendust;
  • Vajab puldi remonti või komponentide vahetust.

Uuri oma mure kohta meie käest lähemalt või too / saada oma seade veatuvastuseks Netiabi Hoolduskeskusesse!

Nintendo mängukonsoolide hooldus ja parandus – Nintendo Wii, Nintendo Wii U, Nintendo Switch

Nintendo kui mängukonsoolide pioneer ja uuenduste eestvedaja on alati väärtustanud koos mängimist ja kogemuste jagamist. Maailma enimmüüdud mängukonsoolide TOP 3-s on just Nintendo tervelt kahe konsooliga: legendaarne Nintendo DS ja nende hetkel kõige uuem konsool Nintendo Switch. 

Kuna Nintendo Switch toimib nii pihukonsooli kui ka dokitva tavakonsoolina, võivad tekkida vigastused paindumise ja kriimustumise näol. Samuti võivad ekraanile tekkida “surnud” pikslid või aku eluiga järsult lüheneda. Olenemata mängukonsooli vaevavast probleemist aitame leida lahendused.

Teised konsoolid ja vanemad seadmed

Võite meile paranduseks tuua erinevas vanuses ja erinevate tootjate seadmeid. Küll aga tasub arvestada, et mida vanem ja haruldasem on seade, seda keerulisem on leida vajalikke varuosi selle parandamiseks. Võtame seadmed alati vastu ja uurime välja, kas saame remondiga aidata – ning samamoodi teavitame, kui me mingil põhjusel parandustöid teostada ei saa.

Mida oma mängukonsooli parandusse tuues silmas pidada?

Selleks et hooldus või parandustööd kulgeks tõrgeteta ja saaksime vajadusel läbi katsetada erinevaid murekohti, tasub koos konsooliga kaasa tuua ka toiteadapter. Juhul, kui probleemid avalduvad kindlat pulti kasutades või mõne konkreetse mänguplaadiga, võtke kaasa ka need. Nii saame tekkinud muresid taasluua ja seeläbi vigu efektiivsemalt tuvastada.

Kui palju maksab mängukonsooli parandus?

Kergemad probleemid parandame juba veatuvastuse käigus. Väiksemate tööde hinnad algavad 7.25€, kuid keerukamate probleemide puhul teeme remondiks konkreetse hinnapakkumise.

Mängukosoolide hoolduse maksumus jääb 40€ ringi, vajadusel saame konkreetse konsooli hoolduse hinna enne tööga alustamist üle täpsustada.

Oma konsooli võid paremal juhul kätte saada juba samal päeval, keerulisemate juhtude või varuosade tellimise vajaduse puhul võib remonditööde kestvus ulatuda ka 2-3 nädalani. Ning enne remondi alustamist teeme alati kindlaks ja anname ka teada, kas meie meelest on remonditööde tegemine mõistlik või tasub soetada uus konsool.

Huvitav teada: millised on 10 enimmüüdud mängukonsooli läbi aegade?

Inimeste armastus mängude ja mängukonsoolide vastu on tugev nii nostalgilistel põhjustel kui ka puhtalt meelelahutuslikult. Seetõttu on kogu maailmas müüdud metsik kogus erinevate tootjate mängukonsoole. 2024. aasta alguse seisuga on müüginumbrite põhjal  kõigi aegade TOP 10 järgmine:

1. Sony PlayStation 2 – 159 miljonit
2. Nintendo DS – 154 miljonit
3. Nintendo Switch – 139 miljonit
4. Game Boy / Game Boy Color – 118 miljonit
5. Sony PlayStation 4 – 117 miljonit
6. Sony PlayStation 1 – 102 miljonit
7. Nintendo Wii – 101 miljonit
8. Sony PlayStation 3 – 87 miljonit
9. Xbox 360 – 85 miljonit
10. Sony PlayStation Portable (PSP) – 82 miljonit

Kui vajad abi mängukonsoolide või pultide paranduse ja hooldusega, võta meiega ühendust või tule koos oma konsooliga meie esindusse!

Vaata, milliste elektroonikaseadmete remondi ja hooldusega saame Sind aidata

Top